Mis on Poko?

Poko on mugavaim keskkonnasõbralik poekott, mis eales tehtud on. Kaaluga 12g on Poko kergekaalu tšempion, kuid samas ka sadu kordi korduvkasutatav ning pestav, mis tähendab, et võid Pokoga kanda igat sorti puu- ja juurvilju. Parim osa Poko juures on see, et see ei unune poodi minnes kunagi maha, sest pakkub kenasti stiilsesse võtmehoidjasse, mis komplimenteerib igat taskut. Pokoga saad vältida kilekottide maksustamist Euroopa regulatsioonide tõttu ja säästa arvestatav summe peidetud kulude pealt. Olulisem on muidugi see, et vähendad plastkandekottide reostust kuni 90%, kasvuhoonegaase ~70% võrra ning aitad päästa mitmete loomade elu!

Kuidas see kõik algas

Poko legend sai alguses ammu-ammu Veebruaris aastal 2017 energia- ja ressursisäästu konkurssiga "Negavatt". Varaseimad ideed Pokost meisterdati pisikeses Tartu ülikooli ühiselamus, tuntud  kui "Mordor". Seal samas valmisid ka hoole, armastuse ja unetute öödega esimesed Pokod. Sellest ühikast on saanud meie staap, kus töötame maailma keskonnasõbralikumaks muutmise kallal.

 

Poko tiim

Pokot juhib 5 üliõpilast, kellest 4 on Tartu ülikoolist ning 1 York'i ülikoolist. Me oleme kirglikud keskkonna säästmise suhtes ja omame kirjut haridustausta, mis koosneb geograafiast, bioloogiast, füsioteraapiast, geenitehnoloogiast ja füüsikast. Pokot on pärjatud 3. kohaga energia- ja ressursisäästu konkursil "Negavatt" ning ökoinnovatsiooni auhinnaga ettevõtluskonkursil "Kaleidoskoop".

Meie missioon

Meie eesmärk on teha plastiku tarbimise vähendamine kõigile võimalikult lihtsaks ja see läbi muuta keskkonnaga seotud käitumist. Aastaks 2025 tahame ära hoida üle 200 miljoni kilekoti sattumist loodusesse.