Posted on Leave a comment

5 põhjust: Miks hakata keskkonnasõbraks?

Praeguseks tundub juba naljakas küsida sellist küsimust. Keskkonnasõbrad pole enam ammu karvased hipid kuskil kuusikus muru söömas ja rahupiipu tegemas. Siin on veel mõned põhjused miks hakata keskkonnasõbraks, kui sa seda juba pole.

1. Säästad raha.

Isegi kui planeedi tulevik sind ei huvita, siis raske vaevaga teenitud raha võiks ju mõistlikult investeerida. Iga ühekordne kilekott maksab ja sa kasutad seda ainult mõned minutid või kas pudelivesi on ikka väärt oma hinda, kui Eestis kraanivesi on puhas ja joodav. Kõik need pisikesed asjad, mida sa iga päev teed, kokku liites hoiad kokku ikka korraliku kopika. 

2. Oled eeskuju.

Praegu on kõik firmad ja kuulsused aru saanud, et parim viis kuidas olla päevakajaline on olla keskkonnasõbralik. Genka ei joo enam plastkõrrest ja H&M kogub sinu kangajääke. Nii et parim viis olla GLAM ja ajaga kaasas käia on olla keskkonnasõbralik. Koos sinu vanaema kleitidega on aeg tarkusterasid oma vanematelt küsida, kuidas olla ressursisäästlik, sest unustatud vana on praegu jälle uus.

3. Mõjub hästi su tervisele.

Otsid oma ratta välja või hoopis kõnnid ja põmm vormis püsimine muutus kohe lihtsamaks. Vaatad üle oma dieedi ja vähem liha ning rohkem hooajalist rohelist paneb ainult karva läikima.

4. Oled õnnelikum.

Paned tähele, et sinu keskkonnasõbralikud tuttavad on palju õnnelikumad ja vähem stressis? Seal on täiesti seos olemas. Keskkonnasõbralik elustiil juba iseenesest on tervislikum ja samas sa tead iga päev vähemalt üks heategu on tehtud. Hea enesetunne, et said teha midagi head.

5. Keskkond.

No nii kindlasti oled kuulnud, kuidas oleme planeedi ta viimasele piirile viinud ja muidugi on eri arvamusi eri inimestelt eri taustadega, aga üks on kindel, me tahame ilusat ja head keskkonda oma perekonnale, kus kõigil on puhas loodus ja ookeanid. Et jätkuks joogivett ka edaspidi ja võimalus toita oma perekonda. Need tunduvad meile praegu ulmelised probleemid, aga vaesemad riigid juba kannatavad. Pole kaugel, kui oleme ise probleemi otsas ja peame lahendust otsima, lihtsam on hoida ja ennetada.

Need on päris head põhjused, miks oma tarbimisharjumised üle vaadata ja teha samm parema enda tuleviku nimel, sest kes muu seda teeb kui mitte sina ise.

Ja kui nüüd tuli suur soov olla keskkonnasõbralik, aga ei tea kuidas?? Siis pole hullu varsti tuleb uus postitus, kus jagame oma nippe ja trikke, kuidas saada kõik need hüved mis ühele roheliselt mõtlevale inimesele osaks saavad.

Päikest!

Teie Kiku Pokost

Like and follow!
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *