Posted on Leave a comment

4 põhimõtet, kuidas keskkonnasõbralikult reisida.

Hing ihkab minna kaugemale, kui kodu ja seiklusi vajab hing. Nii ma siis olingi teel Hispaaniasse, kus päike paistab ja meri lainetab augusti kuumuses. Aga, ega maailma parandamine siis selleks ajaks puhkusele lähe…Nii ta on. Kodumugavusest ja kohalike kommetega arvestades üritame selle puhkuse võimalikult tublina hakkama saada.

 1. Ürita vähendada ühekordest.
  Oma pudel kaasas ja hoiab vee mõnusalt külmana.
 • Käsipagasisse tühi pudel, mida siis vetsus uuesti täita (Lennujaamas tuleb sama Ülemiste vesi, mida Tallinnlased juba hästi teavad). Enamus riikides on kraanivesi täiesti joodav ja pole põhjust end pudeliveega hellitada. 
 • Üks mohijo ilma kõrreta palun! Jajaja ilmselt juba sada korda teada ja tuntud kõrrelugu, aga just puhkusel kiputakse jooma rohkem kokteile, mis tulevad kõrtega. Nii et kui sul oma ustavat kõrt pole kaasas (millega väga chikke insta poste teha), siis ilma kõrreta saab igat jook ka juua. 
 • Riidestkott vs kilekott. Oleme ausad, kilekott kuumal päeval on lausa kriminaalselt valus vaatepilt. Kui plaan minna välja või randa ning pärast poodi siis riidestkott kaasa võtta pole üldse halb mõte. Kannatab kõik sangriad ära tassida.
 • Oma kahvel/lusikas kaasa. Kõik need putkatoidud, kus saab ainult plastik kahvleid-nuge, maisevad kordades paremad, kui seda oma armsa kahvliga sööd ja tead mõni plastkahvli haru su burksi sisse pole kadunud. Ekstra punktid muidugi, et su putkaburks näeb kordades viisakam välja kui plastkahvliga süües.
 1. Kasuta loodussõbralikke hügeenitarbeid
 • Tahke šampoon. Lisaks ei plahvata ta kunagi su kohvris ja saad ta käsipagasisse panna. Tahke palsam on ka täiesti asi. Ja kui veel tunned soolased mere lained su juustes pole look, õlidega saab hästi taltsutada oma kiharaid. Jojoba ja Argani õli on väga head just selleks ekstra boostiks. 
 • Organic cup. Yup naisena, alti ei saa planeerida oma reise just õigele hetkele. Ja kuu külalised võivad tabada  eriti kui kavatsed terve päev rannas või ringi seigelda, siis küll väga ei taha tegeleda sellise asjaga. Õnneks cup võib sees olla 12 tundi ilma et midagi juhtuks – jookse, uju, rända ja õhtul kui mugavalt hotellis jälle oled saad ta muretult tühjendada. Vähem muret sulle ja suur pluss keskkonnale ka.
 • Vaata üle oma päiksekreem. Olen isegi lumivalguke Eestis, nii et siin on mu nr. 1 sõber päiksekreem 50+ faktorit. Kui päiksekreemi ostmiseks läheb siis kindlasti hoia eemale selleisest koostisosast nagu oxybenzone, mis korallidele eriti halvasti mõjub ja nad hallikaks valgeks muudab. Eelista pigem päiksekreeme, mis sisaldavad titanium oxide või zinc oxide, kuna nendel pole nii halba mõju täheldatud kui eelmainitud korallidele toksiliselt mõjuva oxybenzone.
 1. Ära raiska vett ja energiat
 • Kui lahkud oma hotellist või korterist, siis lülita tuled ja konditsoneer välja. Selle asemel tõmba kardinad ette, et päike tuba kuumaks ei kütaks ja nii pole sul tuba ilma sinuta jahutada.
 • Lühemad dušši all käidud. Pole vaja iga kord kui pesemas oled end läbi vahutada ja elu mõtet osida. Eriti veel kui käid päevas mitu korda ujumas ja päras seda korraks end ära loputada on ka täiesti piisav.
 1. Korja ülesse ja sorteeri.
Sorteerimine Hispaania väikelinnas

 

 •  sorteeri seal kus võimalik. Igal maal on omad tavad ja prügi sorteerimis viisid (kui on), aga nii palju kui neid on võiks kasutada. Mina rannas nägin kahte soreerimis prügikosti üks klaasile ja teine pakendile. 
 • Kui pole prügikasti, võta prügi kaasa. Kindlasti leiad kuskil prügikasti lõpuks, kui mitte enne siis oma ööbimiskohas.

 

Ekstra Pokokoti nipid

 • Poko suure kotti sisse väikesed pudinad ühte kohta.
 • Osta puuvilju tänavakauplejate käest.
 • Kogu must pesu pokosse.
 • Oma jalanõud pokosse, et riideid ära ei määriks.

 

Like and follow!
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *